Ako obnoviť neuložený dokument PowerPoint?

Môže sa to stať každému z nás. Pri úprave prezentácie v PowerPointe máme všetko hotové, no pri zatvorení dokumentu sa preklikneme a súbor neuložíme. Alebo dôjde k situácii, že celá aplikácia spadne a súbor ani nebolo možné uložiť.

Našťastie ani v takýchto prípadoch ešte nie je všetko stratené. Neuloženú prezentáciu môžete skúsiť obnoviť zo zálohy priamo cez PowerPoint.

Nie je to úplne zaručené, no rozhodne to stojí aspoň za vyskúšanie skôr, než než sa opätovne pustíte do príprav či úpravu prezentácie v PowerPointe. Môže to totiž zachrániť hodiny práce, ktoré by inak určite vyšli naprázdno.

Pri štandardnom nastavení sa automatická záloha vytvára každých 10 minút. Ručne je toto nastavenie možné upraviť a dobu automatického ukladania skrátiť. Nastavenia nájdete v sekcii “Možnosti – Uložiť”. Nájdete tu aj umiestnenie, kam sa zálohy ukladajú. Prinajhoršom sa tam teda viete pozrieť ručne.

PowerPoint dokáže prekvapiť a neuloženú prezentáciu obnoví vo viacerých prípadoch, než by ste to predpokladali. Navyše nejde o žiadne komplikované či časovo náročné procesy.

Stačí poznať správcu sekciu, do ktorej sa treba pozrieť. Nie je to príliš intuitívne, preto množstvo ľudí ani nevie, že niečo takéto PowerPoint vôbec ponúka.

  • Otvoríme pôvodnú verziu dokumentu, prípadne PowerPoint.
  • Klikneme na ponuku “Súbor”.
  • Klikneme na ponuku “Informácie”, kde sa nachádza možnosť “Spravovať prezentáciu”.
  • Klikneme na túto možnosť a z ponuky vyberieme “Obnoviť neuložené prezentácie”.
  • V Prieskumníkovi sa otvorí zložka so zálohami predtým upravovaných prezentácií.
  • Vyberieme tú, ktorá je najnovšia a mala by predstavovať naposledy upravovaný súbor.

Do tejto ponuky s uloženými zálohami sa dá dostať aj cez sekciu “Otvoriť”, kde na samom spodku klikneme na možnosť “Obnoviť neuložené prezentácie”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
ako zmenit jazyk klavesnice

Ako prepnúť klávesnicu na anglickú?

Absolútna väčšina z nás používa slovenskú klávesnicu, čo je úplne logické. Existujú však situácie, kedy potrebujeme prepnúť na tú anglickú.