Ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp aplikácii? Toto sú náznaky

  • WhatsApp ponúka možnosť ako zablokovať konkrétne kontakty.
  • Je to veľmi užitočná a v dnešnom online svete priam nutná vec.
  • Existuje niekoľko náznakov, že patríte medzi blokované kontakty.

Rovnako ako iné komunikačné aplikácie aj WhatsApp ponúka možnosť ako zablokovať konkrétne kontakty. V dnešnej dobe je to priam nutnosť. Otravné správy, vyhrážanie, narážky či snaha o podvod. Dôvody sa rôznia, no funkcia je to napriek tomu veľmi dôležitá.

Kontakt, ktorý je zablokovaný, nie je zo strany aplikácie WhatsApp o tejto skutočnosti informovaný. Stať sa samozrejme môže aj to, že si vás niekto zablokuje a vy ste mu pritom nedali žiaden pádny dôvod. Môže ísť aj veľmi efektívny nástroj ako sa niekto vyhýba zodpovednosti. Napríklad si od vás požičal peniaze a vy s ním náhle akosi nemôžete spojiť.

Ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp aplikácii?

V prvom rade sa treba zamyslieť, či ste danému kontaktu dali nejaký dôvod na to, aby vás blokoval. Prípadne, či si nejaký ten dôvod takpovediac nenašiel. Ak sú vaše správy dlhodobo ignorované, tak je dosť možné, že niečo nie je v poriadku. Vyhodnocuje sa to dosť ťažko, pretože môže ísť aj o nevinné situácie – nový telefón, odinštalovaná aplikácia WhatsApp a podobne.

Vo všeobecnosti existuje niekoľko náznakov, že patríte medzi blokované kontakty. Nie je to však také jednoduché ako ste si možno mysleli. Dôrazne by som chcel varovať pred aplikáciami, ktoré sľubujú 100 % garanciu odhalenia, že vás niekto na WhatsAppe blokuje. Ide o podvodné aplikácie a ich inštaláciou sa vystavujete zbytočnému riziku. Ako to je v praxi?

Možnosti ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp aplikácií popisuje aj priamo oficiálna stránka služby. Je to celkom zaujímavé, pretože na základe mojich skúseností musím povedať, že ide skôr o náznaky toho, že patrím medzi zablokované kontakty. Nejde o úplne garantované spôsoby ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp.

Aspoň nie pri prihliadaní na jednotlivé indikátory. Pri ich kombinácií je to ale trochu iné. Inak povedané, čím viac z týchto popisovaných vecí sa vám deje, tým väčšia je pravdepodobnosť, že patríte medzi zablokované kontakty.

Jedným zo základných indikátorov ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp službe je priamo podľa oficiálnej služby to, že: “Už sa vám u daného kontaktu v okne chatu nezobrazuje posledná aktivita kontaktu alebo kedy bol naposledy online.”.

To ale nie je celkom pravda. Je to jedna z možností. Tá druhá je, že daný kontakt dbá na bezpečnosť a v nastaveniach aplikácie si pre nastavenia “Kto môže vidieť moju poslednú aktivitu” a “Kto môže vidieť, či som online” zvolil možnosti “Nikto”.

Ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp

Druhou pomôckou ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsAppe má byť to, že mi nezobrazujú aktualizácie profilovej fotografie kontaktu. Aj v tomto prípade ale môže ísť o len o to, že si daný kontakt upravil nastavenia súkromia. Zvoliť sa totiž dá aj to aby sa profilová fotka nezobrazovala nikomu.

Tretím indikátorom, ktorý popisuje priamo WhatsApp, je to, že ak odošlete správu kontaktu, ktorý si vás zablokoval, zobrazí sa vám pri nej vždy len jedna značka začiarknutia a nikdy sa vám nezobrazia dve značky. V tomto prípade je podľa mojich skúsenosti kľúčová hlavne časť tejto formulácie, ktorá uvádza “nikdy sa vám nezobrazia dve značky”.

Vyskúšal som to s kontaktom, ktorý ma neblokuje. Odoslal som správu a zostalo to pri jednej značke. Druhá značka sa objavila až v momente, kedy daný kontakt prišiel online a správu odo mňa videl.

Tým chcem poukázať na to, že jedna značka (takzvaná fajočka) zobrazená hneď po odoslaní správy ešte nie je nástrojom ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsAppe. Čím dlhšie však správa zostáva pri jednej značke, tým väčšia je šanca, že protistrana ma blokuje. To, že niekto nevidel moju správu pár hodín je celkom bežné. Ak však moju správu niekto nevidel týždeň či mesiac, tak je to už prakticky isté…

Dostávame sa k štvrtému indikátoru, ktorý hovorí, že “každý pokus o telefonické spojenie bude neúspešný.”. Reálne ale opäť narážame na podobnú situáciu ako pri zobrazení jednej značky pri poslaní správy.

Aj v prípade, že vás niekto na WhatsAppe blokuje, tak mu môžete zavolať. Respektíve sa o to pokúsiť. Vyzerá to úplne normálne. Hlasový hovor bude z vášho pohľadu klasicky vyzváňať. Protistrana ale nie je vôbec informovaná o tom, že sa jej pokúšate dovolať. Takže vám nikdy nezdvihne. Teoreticky sa teda dá hovoriť o tom, že každý pokus skončí neúspechom. Vy ale nemáte úplnú istotu.

Zase… Jeden alebo dva ignorované hlasové hovory sú celkom normálne. Desiatky hovorov alebo týždne pokusov o spojenie sú ale už dosť jasným náznakom ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp.

Čím viac z vyššie popísaných vecí registrujete pri danom kontakte, tým väčšia pravdepodobnosť, že s vami nič nechce mať. Ak niekto proste nereaguje na vaše správy a hovory, tak asi nemá záujem o komunikáciu. A to stačí, že vás ignoruje. Nemusí hneď pristupovať k blokovaniu.

Ak ste u daného kontaktu zaznamenali všetky tieto skutočnosti, používateľ si vás pravdepodobne zablokoval. 

Centrum pomoci, WhatsApp

Viac o WhatsAppe:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať